1 » Czyszczenie gaźników2

Bestsellery

Producenci

Bandelin ElectronicsBiodiamondDr H. Stamm GmbHEMAG AGWalter Ultraschalltechnik

Cennik

Pobierz cennik HTMLPobierz cennik XLS

Kontakt

  • EMAG Polska Sp. z o.o.
    NIP: 552-168-83-55
  • E-mail:sklep@ultradzwieki.com.pl
  • Telefon(+48) 513179616
  • Fax(33) 87 71 670
  • Gadu Gadu10549271
  • Godziny działania sklepupn-pt 8:00 - 16:00

Systemy płatności

  • Przelewy24

Czyszczenie gaźników

CZYSZCZENIE GAŹNIKÓW W MYJCE ULTRADŹWIĘKOWEJ:
 

Czyszczenie ultradźwiękowe to najlepsza metoda czyszczenia gaźników. Gaźniki ulegają zwykle zanieczyszczeniu szelakiem, który jest bardzo trudny do usunięcia za pomocą szczotki ponieważ gromadzi się w niewielkich otworach, trudnych do dosięgnięcia. Jest to stosnkowo nowy problem ponieważ z czasem maleje dostępność olejku i większość paliwa produkowana jest poprzez ekktrakcję z gruntu poprzez dodawanie środka wodnego i destylację. Ten typ paliwa generuje więcej zanieczyszczeń w silnikach niż kiedykolwiek wcześniej. Ponieważ do niemal każdej benzyny dodawany jest etanol, problem powiększa się wielokrotnie. Paliwo pogarsza się bardzo szybko. Pozostawione na jakiśczas, benzyna, olej i etanol zaczną się rozdzielać i zbiorniku, przewodach paliwowych i gaźniku.

Myjka ultradźwiękowa czyści dzięki działani fal ultradźwiękowych rozchodzących się w wypełnionym wodą z dodatkiem środka czyszczącego zbiorniku myjki. W wyniku efektu kawitacji zachodzącego pod wpływem fal ultradźwiękowych, w płynie powstają i następnie implodują miliony mikropęcherzyków, co generuje silne lokalne zmiany ciśnienia płynu - w efekcie oddzielają c zabrudzenia od powierzchni przedmiotu, do której przylegały.

Gaźniki mają wiele niedostępnych miejsc których nie można dosięgnąć inną metodą. Działanie ultradźwięków pozwala oczyścić te miejsca równie dobrze jak odsłonięte powierzchnie. Ponieważ ultradźwięki nie uszkadzają powierzchni czyszczonego przedmiotu, pierścienie uszczelniające, uszczelki i części plastikowe nie muszą być zdejmowane. Myjki ultradźwiękowe EMAG serii HC, jak też większość myjek Sonorex i Walter Powersonic, posiadają również funkcję podgrzewania płynu czyszczącego, co zwiększa skuteczność i zmniejsza czas czyszczenia.

Środkiem czyszczącym używanym najczęściej do czyszczenia gaźników jest EM-404 firmy EMAG - koncentrat używany w roztworze wodnym o stężeniu 3-5%. Do typowej myjki używanej w warsztacie samochodowym (o pojemności 3-4 litry) wystarcza około 120-160 ml. koncentratu rozpuszczonego w wodzie, aby osiągnąć najlepsze efekty czyszczenia.

Przykład - gaźnik przed i po czyszczeniu w myjce EMAG (przy zastosowaniu koncentratu EM 404):

Ultradźwiękowe czyszczenie gaźnika - przed czyszczeniem   Gaźnik po czyszczeniu myjką ultradźwiękową

Przykład czyszczenia gaźnika w myjce ultradźwiękowej:

 


Przejdź do strony głównej