Strona główna » Czyszczenie gaźników
Bestsellery
Producenci
Bandelin ElectronicsBiodiamondDr H. Stamm GmbHEMAG AGWalter Ultraschalltechnik
Cennik
Pobierz cennik HTMLPobierz cennik XLS
Kontakt
  • EMAG Polska Sp. z o.o.
    NIP: 552-168-83-55

  • E-mail:sklep@ultradzwieki.com.pl
  • Telefon513 179 616
  • Fax(33) 87 71 670
  • Godziny działania sklepu8:00-16:30 Czwartek: 8:00-14:00 Sobota: sklep nieczynny
Systemy płatności
  • Przelewy24

Czyszczenie gaźników

CZYSZCZENIE GAŹNIKÓW W MYJCE ULTRADŹWIĘKOWEJ:

Czyszczenie ultradźwiękowe to najlepsza metoda czyszczenia gaźników- a są  to urządzenia, które nie cierpią brudu i nawet małe ziarenko piasku jest w stanie zaburzyć jego prawidłową pracę.
Do tego czyszczenie powinno być maksymalnie precyzyjne ponieważ każdy zniszczony gwint, źle wkręcona dysza zwyczajnie zniszczy gaźnik. Korpusy gaźników wykonane są ze stopów lekkich i ich ukruszenie, czy zniszczenie gwintu przy czyszczeniu źle dobranym oprzyrządowaniem przeważnie kończy się złomowaniem
Gaźniki ulegają zwykle zanieczyszczeniom resztkami oleju i brudu z dysz wtryskowych, pozostałościami spalania ze świec zapłonowych,
szlamem i osadami  gromadzącymi się w niewielkich otworach i bardzo trudno je usunąć za pomocą tradycyjnych metod czyszczenia. 
Czasami zdarza się że brudy osadzą się w kanalikach, do których dostęp był jedynie przed ich zaślepieniem podczas produkcji- wtedy jedyną metodą dotarcia i oczyszczenia są są ultradźwięki

Myjka ultradźwiękowa czyści przedmioty dzięki działaniu fal ultradźwiękowych rozchodzących się w zbiorniku myjki, wypełnionym wodą ze specjalnym środkiem czyszczącym.
W wyniku efektu kawitacji zachodzącego pod wpływem fal ultradźwiękowych w płynie powstają i następnie implodują miliony mikropęcherzyków, co generuje silne lokalne zmiany ciśnienia płynu - w efekcie oddzielają c zabrudzenia od powierzchni przedmiotu, do której przylegały.

Działanie ultradźwięków umożliwia oczyszczenie wszelkich niedostępnych albo trudnodostępnych miejsc w gaźniku równie skutecznie jak odsłoniętych powierzchni. Ponieważ ultradźwięki nie uszkadzają w żaden sposób czyszczonego przedmiotu, pierścienie uszczelniające, uszczelki i części plastikowe nie muszą być zdejmowane.
Myjki ultradźwiękowe EMAG serii HC, jak też większość myjek Sonorex i Walter Powersonic, posiadają również funkcję podgrzewania płynu czyszczącego, co zwiększa skuteczność i zmniejsza czas czyszczenia. Środkiem czyszczącym używanym najczęściej do czyszczenia gaźników jest EM-404 firmy EMAG - koncentrat używany w roztworze wodnym o stężeniu 3-5%.
Do typowej myjki używanej w warsztacie samochodowym (o pojemności 3-4 litry) wystarcza około 120-160 ml. koncentratu rozpuszczonego w wodzie, aby osiągnąć najlepsze efekty czyszczenia.

Przykład - gaźnik przed i po czyszczeniu w myjce EMAG (przy zastosowaniu koncentratu EM 404):


Ultradźwiękowe czyszczenie gaźnika - przed czyszczeniem   Gaźnik po czyszczeniu myjką ultradźwiękową

Przykład czyszczenia gaźnika w myjce ultradźwiękowej:
 

  


Przejdź do strony głównej