Strona główna » Zastosowanie czyszczenia ultradźwiękowego w poligrafii
Bestsellery
Producenci
Bandelin ElectronicsBiodiamondDr H. Stamm GmbHEMAG AGWalter Ultraschalltechnik
Cennik
Pobierz cennik HTMLPobierz cennik XLS
Kontakt
  • EMAG Polska Sp. z o.o.
    NIP: 552-168-83-55

  • E-mail:sklep@ultradzwieki.com.pl
  • Telefon513 179 616
  • Fax(33) 87 71 670
  • Godziny działania sklepu8:00-16:30 Czwartek: 8:00-14:00 Sobota: sklep nieczynny
Systemy płatności
  • Przelewy24

Zastosowanie czyszczenia ultradźwiękowego w poligrafii

Aniloks czyli wałek rastrowy to serce maszyny drukarskiej. To on jest odpowiedzialny za dostarczanie ściśle określonej ilości farby na matrycę drukarską.
Skuteczna procedura czyszczenia aniloksów powinna być priorytetem w każdej drukarni, wdrożenie jej zapewnia dłuższą eksploatację wałków rastrowych i lepsze przenoszenie przez nie farby.
Do skutecznego oczyszczania aniloksów polecamy zastosowanie fal ultradźwiękowych w połączeniu ze specjalnym roztworem czyszczącym. Fale ultradźwiękowe powodują proces kawitacji, czyli tworzą się w roztworze pęcherzyki gazu, które implodując w kontakcie z powierzchnią wałka odrywają, rozpuszczają i usuwają zanieczyszczenia w cylindrach rastrowych.
Kąpiel w myjce ultradźwiękowej to proces znacznie szybszy niż inne tradycyjne metody czyszczenia. Ultradźwięki są bardzo skuteczne i dokładne przy oczyszczaniu aniloksów  z wszelkich farb fleksograficznych, ich działanie nie niesie ryzyka najmniejszych uszkodzeń.
Myjka ultradźwiękowa jest prosta w obsłudze, a proces czyszczenia w pełni zautomatyzowany.

Wybór metody ultradźwiękowej przy czyszczeniu aniloksów jest optymalny biorąc pod uwagę skuteczność, dokładność czyszczenia, koszty i oszczędność czasu. Kąpiel w myjce ultradźwiękowej jest łagodna, głęboka, zużywa się o wiele mniej wody i chemii czyszczącej niż w przypadku tradycyjnych metod czyszczenia.
Dodatkowo myjka ultradźwiękowa jest prosta w instalacji i w pełni bezpieczna dla użytkownika.

Przejdź do strony głównej