1 » Czyszczenie narzędzi w gabinecie podologicznym2

Bestsellery

Producenci

Bandelin ElectronicsBiodiamondDr H. Stamm GmbHEMAG AGWalter Ultraschalltechnik

Cennik

Pobierz cennik HTMLPobierz cennik XLS

Kontakt

  • EMAG Polska Sp. z o.o.
    NIP: 552-168-83-55
  • E-mail:sklep@ultradzwieki.com.pl
  • Telefon(+48) 513179616
  • Fax(33) 87 71 670
  • Gadu Gadu10549271
  • Godziny działania sklepupn-pt 8:00 - 16:00

Systemy płatności

  • Przelewy24

Czyszczenie narzędzi w gabinecie podologicznym

Zastosowanie myjek ultradźwiękowych w podologii

 

Zalety czyszczenia ultradźwiękowego

 

Kawitacja usuwa zanieczyszczenia i czynniki zakaźne z narzędzi umieszczonych w płynie, w tym z otworów oraz wgłębień. Ultradźwięki zapewniają wyższą skuteczność niż ręczne czyszczenie, są też delikatne i nie powodują ryzyka zarysowań i uszkodzeń mechanicznych.

 

Zalety podczas dezynfekcji

 

Ultradźwięki są od lat stosowane w medycynie do sterylizacji narzędzi. Z odpowiednim środkiem dezynfekującym, czas dezynfekcji może dzięki działaniu ultradźwięków być skrócony do 5 minut. Umożliwiają też czyszczenie narzędzi równoczesne ze sterylizacją.

 

Polecane do zastosowań w podologii myjki ultradźwiękowe:

 

Myjki ultradźwiękowe stosowane w gabinetach podologicznych są zbliżone do modeli popularnych w gabinetach kosmetycznych czy w stomatologii - polecamy do tego celu myjki o pojemnościach od 0,8 do 3 litrów. Najpopularniejsze modele:

 

Emmi-08 ST-H

 

Emmi-12 HC

 

Emmi-20 HC

 

Emmi-30 HC

 

Koncentraty czyszczące:

 

Do dezynfekcji instrumentów zalecany jest koncentrat do myjek ultradźwiękowych EM 200 firmy EMAG lub Stammopur DR 8 firmy Bandelin. Po rozcieńczeniu, płyn można stosować przez okres nie dłuższy niż 3 dni - po tym czasie należy wymienić roztwór czyszczący.

 

Stammopur DR 8 jest bezwonnym preparatem ze środkiem antykorozyjnym (co zapewnia ochronę metalowym instrumentom), działającym bakteriobójczo, antywirusowo przeciw Vaccinia, BVDV, papova, adeno, HBV, HCV, HIV, H5N1. Środek lekko zasadowy o pH 9,4 (1%).


Przejdź do strony głównej