Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowych produktach, najlepszych cenach, promocjach i wyprzedażach.
Kąpiel ultradźwiękowa wykorzystuje fale dźwiękowe o wysokiej częstotliwości do tworzenia mikroskopijnych pęcherzyków w cieczy.
Te pęcherzyki delikatnie poruszają się po powierzchni płytki PCB i pomagają poluzować, a zaraz po tym usunąć zanieczyszczenia. Ponieważ płytka PCB jest całkowicie zanurzona w wannie ultradźwiękowej z roztworem czyszczącym, fale ultradźwiękowe docierają do każdej, nawet najbardziej niedostępnej i krętej szczeliny.
Dodatkowo czyszczenie ultradźwiękowe jest szybkie, myjka nie zajmuje dużo miejsca i jest dzięki temu opłacalna ekonomicznie.
Oto kolejne kroki:
1. Napełnij zbiornik czyszczący odpowiednim rozpuszczalnikiem. Najpowszechniej stosowana jest woda z specjalnie przeznaczonym do tego zastosowania koncentratem. Możesz również użyć alkoholu, lekko kwaśnego lub alkalicznego płynu do czyszczenia elektroniki. Tylko upewnij się, że detergent nie zawiera kationów metali, które mogłyby pozostawić przewodzący osad. Należy również unikać środków chelatujących i halogenków.
2. Odgazuj roztwór, aby usunąć uwięzione powietrze, które może spowolnić proces czyszczenia.
3. Umieść płytki PCB w koszu lub bezpośrednio w zbiorniku, w zależności od przypadku, całkowicie zanurzając je w roztworze czyszczącym. Upewnij się, że czyszczone powierzchnie nie stykają się ze sobą.
4. Włącz myjkę ultradźwiękową i pozostaw płytki PCB do czyszczenia przez kilka minut. Dokładny czas czyszczenia będzie się różnić w zależności od rodzaju używanej myjki ultradźwiękowej i ilości usuwanego topnika.
5. Wyjmij płytki PCB ze zbiornika czyszczącego i sprawdź je wizualnie, czy cały topnik został usunięty.
6. Opłucz je wodą aby usunąć resztki detergentu.
7. Odczekaj, aż płytki PCB całkowicie wyschną przed kontynuowaniem procesu montażu.
Polecane przez nasz sklep produkty do czyszczenia części elektronicznych:
Myjki ultradźwiękowe EMAG seria D z funkcją odgazowania
Specjalnie opracowany do zastosowań przy czyszczeniu elektroniki Koncentrat EM 303