Strona główna » Ultradźwiękowe oczyszczanie matryc i form do odlewów
Bestsellery
Producenci
Bandelin ElectronicsBiodiamondDr H. Stamm GmbHEMAG AGWalter Ultraschalltechnik
Cennik
Pobierz cennik HTMLPobierz cennik XLS
Kontakt
  • EMAG Polska Sp. z o.o.
    NIP: 552-168-83-55

  • E-mail:sklep@ultradzwieki.com.pl
  • Telefon513 179 616
  • Fax(33) 87 71 670
  • Godziny działania sklepu8:00-16:30 Czwartek: 8:00-14:00 Sobota: sklep nieczynny
Systemy płatności
  • Przelewy24

Ultradźwiękowe oczyszczanie matryc i form do odlewów

Matryce i formy do wytłaczania i odlewów wymagają profesjonalnego czyszczenia w celu usunięcia nagromadzonych, zanieczyszczających je elementów, zniekształcających formę i zatykających otwory wentylacyjne.

Kąpiel w myjce ultradźwiękowej w roztworze wodnym specjalnego, dostosowanego do zastosowań ultradźwiękowych, płynu czyszczącego całkowicie usuwa zanieczyszczenia, dodatkowo znacznie szybciej niż ręczne szorowanie. Nie wymaga również całkowitego demontażu form i matryc.

Nieprawidłowa procedura czyszczenia lub użycie nieprawidłowego środka czyszczącego może uszkodzić formę, powodować problemy produkcyjne, zwiększać koszty napraw i konserwacji. Czyszczenie ultradźwiękowe może wyeliminować te problemy- pomaga przedłużyć żywotność matrycy i formy poprzez bardzo dokładne oczyszczanie bez ryzyka najmniejszych uszkodzeń niezależnie od kształtu, rozmiaru, złożoności formy, materiału z jakiego jest wykonana oraz charakteru zanieczyszczeń.

Sam proces czyszczenia ultradźwiękowego jest prosty i praktycznie bezobsługowy. Operator najpierw wybiera odpowiedni roztwór czyszczący, a następnie wybiera odpowiednią temperaturę oraz czas czyszczenia form, który zazwyczaj wynosi od 30 do 60 minut. Następnie zanurza formę w kąpieli, uruchamia myjkę i może zająć się innym zadaniem aż do zakończenia procesu czyszczenia. Formę można następnie przenieść do kąpieli płuczącej i w razie potrzeby do suszarki.
Nie ma potrzeby demontażu lub wstępnego czyszczenia matrycy/formy przed umieszczeniem ich w zbiorniku myjki. Roztwór czyszczący i fale ultradźwiękowe penetrują wszystkie powierzchnie, nawet ukryte, wąskie otwory, szczeliny, pęknięcia i ślepo wywiercone otwory. Ten bardzo skuteczny i głęboki sposób czyszczenia formy bez konieczności demontażu pozwala zaoszczędzić sporo czasu i jest lepsze dla sprzętu w dłuższej perspektywie.

 
Przejdź do strony głównej