Strona główna » Wymiana płynu czyszczącego w myjkach
Bestsellery
Producenci
Bandelin ElectronicsBiodiamondDr H. Stamm GmbHEMAG AGWalter Ultraschalltechnik
Cennik
Pobierz cennik HTMLPobierz cennik XLS
Kontakt
  • EMAG Polska Sp. z o.o.
    NIP: 552-168-83-55

  • E-mail:sklep@ultradzwieki.com.pl
  • Telefon513179616
  • Fax(33) 87 71 670
  • Godziny działania sklepu8:00-16:30 Czwartek: 8:00-14:00 Sobota: sklep nieczynny
Systemy płatności
  • Przelewy24

Wymiana płynu czyszczącego w myjkach

WYMIANA PŁYNÓW W MYJCE ULTRADŹWIĘKOWEJ I ICH UTYLIZACJA:
 

Ponowne użycie i wymiana płynu:
 

Wszystkie oferowane w sklepie "Ultradźwięki" płyny do myjek ultradźwiękowych mogą być używane do więcej niż jednego cyklu czyszczenia. Należy jednak pamiętać przy tym o odfiltrowaniu zanieczyszczeń które pozostały w wodzie po wcześniejszych cyklach - jeśli tego nie zrobimy, ryzykujemy że osiądą one na kolejnych przedmiotach wkładanych do myjki.
 

Nie jest zalecane przechowywanie płynu w myjce przez dłuższy okres czasu. Jeśli zakończyli już Państwo czyszczenie przedmiotów w danym dniu, należy opróżnić myjkę zlewając pozostały w niej roztwór. Można (odfiltrowawszy wcześniej zanieczyszczenia) zlać roztwór do pojemnika celem ponownego użycia, jednak przy wielokrotnym używaniu roztwór czyszczący stopniowo straci swoje właściwości wskutek osiadania środka chemicznego na ściankach pojemnika oraz odparowywania podczas kolejnych cykli czyszczenia. Dlatego co jakiś czas należy zutylizować wcześniej używany roztwór i wykonać nowy.
 

Utylizacja płynów czyszczących:
 

Większość płynów używanych w czyszczeniu ultradźwiękowym jest przyjazna dla środowiska i biodegradowalna. Mimo to, nawet jeśli sam płyn jest biodegradowalny - należy pamiętać że podczas czyszczenia dostają się do niego zabrudzenia które usuwamy z czyszczonych przedmiotów - w zależności od ich rodzaju i tego czy jest możliwe ich odfiltrowanie z roztworu, istnieje możliwość że roztwór będzie musiał podlegać utylizacji na zasadach określonych dla danych substancji chemicznych.

W dużych myjniach ultradźwiękowych, jak na przykład myjki Sonorex Technik produkowane przez firmę Bandelin Electronics, istnieje możliwość połączenia myjki z instalacją filtrującą która zapewni bardziej ekonomiczne wykorzystanie płynu i ułatwi utylizację zanieczyszczeń usuniętych z powierzchni przedmiotów.


Przejdź do strony głównej