Strona główna » Ultradźwiękowe Czyszczenie Gaźników
Bestsellery
Producenci
Bandelin ElectronicsBiodiamondChemlandDr H. Stamm GmbHEMAG AGJAX ProfessionalWalter Ultraschalltechnik
Cennik
Pobierz cennik HTMLPobierz cennik XLS
Kontakt
  • EMAG Polska Sp. z o.o.
    NIP: 552-168-83-55

  • E-mail:sklep@ultradzwieki.com.pl
  • Telefon513179616
  • Fax(33) 87 71 670
  • Godziny działania sklepu8:00-16:30 Czwartek: 8:00-14:00 Sobota: sklep nieczynny

Ultradźwiękowe Czyszczenie Gaźników

CZYSZCZENIE GAŹNIKÓW W MYJCE ULTRADŹWIĘKOWEJ:

Czyszczenie ultradźwiękowe to najlepsza metoda czyszczenia gaźników- a są to urządzenia, które nie tolerują brudu i nawet małe ziarenko piasku jest w stanie zaburzyć ich prawidłową pracę.
Do tego czyszczenie powinno być maksymalnie precyzyjne ponieważ każdy zniszczony gwint, źle wkręcona dysza zwyczajnie zniszczy gaźnik. Korpusy gaźników wykonane są ze stopów lekkich i ich ukruszenie, czy zniszczenie gwintu przy czyszczeniu źle dobranym oprzyrządowaniem najczęściej kończy się złomowaniem
Gaźniki przeważnie zanieczyszczają się resztkami oleju i brudu z dysz wtryskowych, pozostałościami spalania ze świec zapłonowych,
szlamem i osadami  gromadzącymi się w niewielkich otworach. Te zabrudzenia bardzo trudno usunąć za pomocą tradycyjnych metod czyszczenia. 
Czasami zdarza się że brudy osadzą się w kanalikach, do których dostęp był przed ich zaślepieniem podczas produkcji- wtedy jedyną metodą dotarcia do nich i oczyszczenia jest kąpiel ultradźwiękowa

Myjka ultradźwiękowa czyści przedmioty dzięki działaniu fal ultradźwiękowych rozchodzących się w wannie myjki wypełnionej wodą ze specjalnym środkiem czyszczącym.
W wyniku efektu kawitacji zachodzącego pod wpływem fal ultradźwiękowych w płynie powstają, a następnie implodują miliony mikropęcherzyków, co generuje silne lokalne zmiany ciśnienia płynu - w efekcie oddzielają przylegające zabrudzenia od powierzchni przedmiotu.

Działanie ultradźwięków umożliwia oczyszczenie wszelkich niedostępnych albo trudno dostępnych miejsc w gaźniku równie skutecznie jak odsłoniętych powierzchni.
Ponieważ ultradźwięki nie uszkadzają w żaden sposób czyszczonego przedmiotu, pierścienie uszczelniające, uszczelki i części plastikowe nie muszą być zdejmowane.
Myjki ultradźwiękowe EMAG serii HC, jak też większość myjek Sonorex i Walter Powersonic, posiadają również funkcję podgrzewania płynu czyszczącego, co zwiększa skuteczność i zmniejsza czas czyszczenia. 
Środkiem czyszczącym używanym najczęściej do czyszczenia gaźników jest EM-404 firmy EMAG - koncentrat używany w roztworze wodnym o stężeniu 3-5%.
Do typowej myjki używanej w warsztacie samochodowym (o pojemności 3-4 litry) wystarcza około 120-160 ml. koncentratu rozpuszczonego w wodzie, aby osiągnąć najlepsze efekty czyszczenia.

Przykład - gaźnik przed i po czyszczeniu w myjce EMAG (przy zastosowaniu koncentratu EM 404):


Ultradźwiękowe czyszczenie gaźnika - przed czyszczeniem   Gaźnik po czyszczeniu myjką ultradźwiękową

Przykład czyszczenia gaźnika w myjce ultradźwiękowej:
 

  


Przejdź do strony głównej
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies
Nie pokazuj więcej tego komunikatu