Strona główna » Wybieranie myjki ultradźwiękowej
Bestsellery
Cennik
Pobierz cennik HTMLPobierz cennik XLS
Kontakt

  • EMAG Polska Sp. z o.o.
    NIP: 552-168-83-55

  • E-mail:sklep@ultradzwieki.com.pl
  • Telefon513-179-616
  • Fax(33) 87 71 670
  • Godziny działania sklepu8:00-16:00 Czwartek: 8:00-14:00 Sobota: sklep nieczynny
Producenci
Bandelin ElectronicsBiodiamondChemlandDr H. Stamm GmbHEMAG AGJAX ProfessionalWalter Ultraschalltechnik

Wybieranie myjki ultradźwiękowej

Data dodania: 25-06-2017

W sklepie "Ultradźwięki" oferujemy ponad 100 typów myjek ultradźwiękowych o różnych parametrach - wybór spośród nich urządzenia które najlepiej sprawdzi się do planowanego przez Państwa zastosowania może być niełatwym zadaniem. Na co należy zwracać uwagę wybierając myjkę ultradźwiękową?WYBÓR MYJKI ULTRADŹWIĘKOWEJ:

W sklepie "Ultradźwięki" oferujemy ponad 100 typów myjek ultradźwiękowych o różnych parametrach - wybór spośród nich urządzenia które najlepiej sprawdzi się do planowanego przez Państwa zastosowania może być niełatwym zadaniem. Na co należy zwracać uwagę wybierając myjkę ultradźwiękową?

Wymiary zbiornika i kosza myjki:

Pierwszym czynnikiem który należy wziąć pod uwagę są wymiary zbiornika i kosza myjki. W opisach produktów w naszym sklepie są one zawsze podane w mm. Planując zakup myjki, trzeba zadać sobie pytanie - jakie największe przedmioty będą w niej czyszczone. Powinny swobodnie mieścić się w zbiorniku, pozostawiając przestrzeń dla płynu czyszczącego.

Każda myjka ultradźwiękowa posiada odpowiadający jej wymiraom kosz na czyszczone produkty (w myjkach firmy EMAG kosz jest wliczony w cenę myjki - w myjkach Bandelin i Walter można dokupić go klikając na zakładkę "Akcesoria"). Zalecamy stosowanie kosza podczas czyszczenia - zapobiega to niedoczyszczaniu powierzchni przylegających do zbiornika, jak też ułatwia wyciąganie z myjki oczyszczonych przedmiotów. Dlatego warto tak dobrać myjkę, aby czyszczone przedmioty mieściły się w jej koszyku.

Moc i częstotliwość ultradźwięków:

O sile czyszczenia myjki decydują m.in. jej moc (podana w Watach) i częstotliwość (w kHz). znaczenie częstotliwości opisaliśmy szerzej w osobnym artykule - w skrócie: im wyższa częstotliwość, tym mniejsza siła ale równocześnie większa precyzja czyszczenia, dlatego do zabrudzeń trudnych do usunięcia dobieramy myjki o niższej częstotliwości i większej mocy a do precyzyjnego czyszczenia np. w medycynie czy laboratorium, myjki o wyższej częstotliwości.

Moc myjki ma również znaczenie ze względu na objętość wody w zbiorniku - większa myjka potrzebuje przetworników o większej łącznej mocy aby efekt czyszczący był obecny w całej objętości myjki, a nie tylko w pobliżu przetworników. Dlatego zazwyczaj myjka o większej pojemności będzie dysponować odpowiednio większą mocą.

Podgrzewanie:

Wyższa temperatura płynu czyszczącego pozwala na szybsze czyszczenie, co ma szczególne znaczenie przy trudnych do usunięcia zabrudzeniach, których czyszczenie może zajęć nawet do kilkudziesięciu minut. Do zastosowań domowych - czyszczenia okularów, domowej biżuterii itp. możemy wybrać myjkę bez podgrzewania, jednak np. do silnie zabrudzonych elementów silników w warsztacie należy koniecznie wybrać model dysponujący regulacją temperatury.

Sterowanie - cyfrowe czy analogowe?

Myjki mogą mieć sterowanie analogowe (pokrętłami) lub cyfrowe (za pomocą przycisków). Sterowanie analogowe jest mniej precyzyjne, jednak bardziej niezawodne - szczególnie jeśli myjka ma pracować w pomieszczeniu o dużej wilgotności lub temperaturze otoczenia.

Komentarze (0)

Przejdź do strony głównej
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies
Nie pokazuj więcej tego komunikatu